Pokládka drevenej podlahy

Pokládka drevenej podlahy


Pokládka drevenej podlahy je proces, ktorý si vyžaduje presnosť, trpezlivosť a odborné znalosti. Je špecifická svojou technikou a materiálmi.

Pokládka drevenej podlahy krok za krokom

Pokládka drevenej podlahy - 1

Príprava podkladu: mimoriadne dôležitým prvým krokom je zabezpečiť, aby bol podklad rovný, čistý a suchý. V prípade potreby (praskliny, škáry a pod.) vykonáme nivelizáciu podlahy, teda jej vyrovnanie.

Pokládka drevenej podlahy - 2

Aklimatizácia materiálu: drevenú podlahu odporúčame nechať niekoľko dní v miestnosti, v ktorej bude uložená. Je vhodné, aby sa drevo, čiže drevená podlaha prispôsobila  interiérovej vlhkosti a teplote.

Pokládka drevenej podlahy - 3

Pokládka drevenej podlahy: drevené lamely k sebe precízne ukladáme v závislosti od typu drevenej podlahy – buď lepením priamo k podkladu alebo plávajúcim spôsobom, kedy sú dosky spojené k sebe bez priameho spojenia s podkladom.

podlaha z dreva
drevená podlaha
Pokládka drevenej podlahy - 4

Rezanie a prispôsobovanie drevených lamiel: zakladáme si na presnom orezaní najmä pri ukončovaní radov – teda aby lamely svojimi rozmermi dokonale zapadli na konkrétne miesto v podlahe a spolu s ďalšími lamelami vytvorili jednotný estetický a funkčný celok.

Pokládka drevenej podlahy - 5

Finálna úprava – drevenú podlahu odporúčame po pokládke vhodne ošetriť olejom, voskom alebo lakom. Prispejete tým k zvýšeniu jej odolnosti a zvýraznite aj jej estetický vzhľad (krajšie vynikne jedinečná kresba dreva).

Sedem dôvodov, prečo zveriť pokládku drevenej podlahy nám

1. Disponujeme potrebnými znalosťami o drevených podlahách. Uvedomujeme si, že drevo je prírodný materiál reagujúci na zmeny vlhkosti a teploty. Preto pokládka drevenej podlahy nezačne, kým poklad nebude správne izolovaný.

2. Vysoká precíznosť a presnosť pri práci – akékoľvek chyby pri rezaní môžu viesť k nevhodne zapadajúcim doskám a nevzhľadným švom. S nami takéto nedostatky nehrozia.

3. Garantujeme správnu techniku pokládky – pretože nesprávna pokládka drevenej podlahy môže v budúcnosti viesť k problémom ako je poškodenie alebo vŕzganie podlahy.

4. Všetko potrebné si prinesieme so sebou – pokládka drevenej podlahy si vyžaduje isté prístrojové a mechanické vybavenie. My si ho prinesieme so sebou. Nemusíte zbytočne investovať do náradia, ktoré by vám neskôr iba zavadzalo v dielni či garáži.

5. Záruka prvotriednej kvality montáže – odborná pokládka drevenej podlahy prispeje k jej dlhoročnej funkčnosti aj estetickej príťažlivosti.

6. Šetríme váš čas aj námahu – naša prax, znalosti aj potrebné náradie sú predpokladom, že pokládka drevenej podlahy pre vás nebude časovo ani fyzicky náročná. Nemusíte sa o nič starať. Navyše, pokládku podlahy stihneme zvyčajne za jeden, max. dva dni (v prípade väčších priestorov).

7. Servis a poradenstvo – pretože nám záleží na vašej spokojnosti s našimi službami. Chceme, aby vám drevená podlaha robila radosť pri každom kroku.

Pokládka podláh – Ponúkame široký rozsah služieb v oblasti pokládky podláh, vrátane:

  • Plávajúce podlahy – Ideálne riešenie pre rýchlu a efektívnu inštaláciu. Viac informácií nájdete tu.
  • Kompozitné podlahy – Vynikajúca voľba pre trvácnosť a estetiku. Pre viac detailov kliknite tu.
  • Vinylové podlahy – Odolné a ľahko udržiavateľné, ideálne pre komerčné aj obytné priestory. Zistite viac tu.
  • Laminátové podlahy – Výhodná a esteticky príťažlivá alternatíva s vysokou odolnosťou proti poškodeniu. Viac informácií o našich riešeniach nájdete tu.
Experti na renováciu podláh

V Roman mont garantujeme,že vaša podlaha bude nielen krásna, ale aj funkčná a trvácna.

Kontaktujte nás

Radi si vypočujeme vašu predstavu a požiadavky, na základe ktorých vám pripravíme bezplatnú cenovú ponuku. Veríme, že spoločne vytvoríme podlahu vašich snov, po ktorej bude doslova radosť chodiť.