Pokládka plávajúcej podlahy

Pokládka plávajúcej podlahy


Pokládka plávajúcej podlahy si aj napriek svojej (na prvý pohľad) jednoduchej realizácií vyžaduje zodpovedný a odborný prístup. Nevyhnutnosťou je dodržanie postupnosti prác a odporúčaní daných výrobcom podlahy.

V Roman mont sa postaráme, aby pokládka plávajúcej podlahy prebehla čo najrýchlejšie a bez zbytočných komplikácií. Naším cieľom je, aby ste po svojej novej podlahe chodili či najskôr.

Pokládka plávajúcej podlahy krok za krokom

Pokládka plávajúcej podlahy - 1

Pokládka plávajúcej podahy začína zhodnotením povrchu. Musí byť dokonale rovný (maximálna možná nerovnosť pokladu je stanovená výrobcom, napríklad 1,5 mm na dva metre dĺžky). Ak je podklad nerovný, je nevyhnutné jeho zarovnanie, zvyčajne samonivelačnou stierkou.

Pokládka plávajúcej podlahy - 2

Pokládka plávajúcej podlahy si žiada nielen rovný, ale aj vyčistený a suchý povrch. Teda žiadna špina, rozliate tekutiny, plesne, staré kusy prilepenej podlahy a pod.

Pokládka plávajúcej podlahy - 3

Ak je pokládka plávajúcej podlahy realizovaná na dlažbu alebo betón, nevyhnutnosťou je izolácia. Zvykneme používať fóliu proti prenikaniu vlhkosti, na ktorú uložíme aj špeciálnu tepelno-izolačnú vrstvu (technický korok a pod.). Má dvojakú úlohu – izoluje podlahu proti vlhkosti a v niektorých prípadoch nahrádza aj zarovnanie plochy. Až po vykonaní týchto opatrení môže začať pokládka plávajúcej podlahy.

drevená plávajúca podlaha
pokládka plávajúcej podlahy
Pokládka plávajúcej podlahy - 4

Prvým radom zvyčajne dorovnávame nerovnosti múru – myslíme aj na zachovanie aspoň 8 mm dilatačnej škáry. Jej šírku si poisťujeme klinmi. Následne pokračujeme v pokládke. Na konci každého radu lamelu odrežeme a zvyšným kusom (samozrejme, musí mať dostatočnú veľkosť) začneme nový rad.

Pokládka plávajúcej podlahy - 5

Veľkú pozornosť venujeme presnému spojeniu lamiel, ktoré do seba dokonale zapadnú. Takýmto spôsobom postupujeme, až kým nemáme zaplnený celý podlahový priestor.

Pokládka plávajúcej podlahy - 6

Dôležitý je posledný rad lamiel. Zvyčajne je potrebné všetky lamely dodatočne upravovať vzhľadom na rozmery pokládkového priestoru.

Prečo zveriť pokládku plávajúcej podlahy nám?

Ako sme už spomínali, pracujeme rýchlo (pokládka plávajúcej podlahy v jednej obytnej izbe nám zvyčajne zaberie jeden deň) a efektívne, bez zbytočných zdržaní. To nie je náš jediný benefit:

Sme veľkí pedanti, čo sa odzrkadľuje v dôslednosti pokládky a presnosti výrezov plávajúcej podlahy

Nepodceňujeme dostatočnú šírku dilatačných medzier – pretože plávajúce podlahy svoje pomenovanie dostali podľa toho, že sú v neustálom pohybe, t. j. vplyvom teploty v interiéri dochádza k ich rozširovaniu a zmrašťovaniu (aj preto sú dilatačné medzery nevyhnutnosťou)

Osobitnú pozornosť pri pokládke plávajúcej podlahy venujeme kritickým miestam ako rúrky od radiátora či zárubne dverí

Vždy vám poradíme, ako sa o plávajúcu podlahu starať, aby vám vydržala čo najdlhšie

Sme profesionáli, ktorí dbajú na dohodnuté termíny a ostatné aspekty spolupráce.

Pokládka podláh – Ponúkame široký rozsah služieb v oblasti pokládky podláh, vrátane:

  • Kompozitné podlahy – Vynikajúca voľba pre trvácnosť a estetiku. Pre viac detailov kliknite tu.
  • Drevené podlahy – Klasická voľba, ktorá pridáva teplo a charakter každému interiéru. Ďalšie podrobnosti nájdete tu.
  • Vinylové podlahy – Odolné a ľahko udržiavateľné, ideálne pre komerčné aj obytné priestory. Zistite viac tu.
  • Laminátové podlahy – Výhodná a esteticky príťažlivá alternatíva s vysokou odolnosťou proti poškodeniu. Viac informácií o našich riešeniach nájdete tu.
Experti na renováciu podláh

V Roman mont garantujeme,že vaša podlaha bude nielen krásna, ale aj funkčná a trvácna.

Kontaktujte nás

Radi si vypočujeme vašu predstavu a požiadavky, na základe ktorých vám pripravíme bezplatnú cenovú ponuku. Veríme, že spoločne vytvoríme podlahu vašich snov, po ktorej bude doslova radosť chodiť.