Pokládka vinylovej podlahy

Pokládka vinylovej podlahy


Pokládka vinylovej podlahy je proces, ktorý sa na prvý pohľad môže zdať jednoduchý, avšak stále vyžaduje určité odborné znalosti a zručnosti. Je potrebné dbať na mnohé faktory, aby finálny výsledok ozaj stal za to.

Ako prebieha pokládka vinylovej podlahy?

Vinylová podlaha je obľúbená pre svoju odolnosť, pevnosť a jednoduchú údržbu. Ako prebieha jej pokládka?

Ako pri každom type podlahy, aj pokládka vinylovej podlahy si vyžaduje pripravený povrch. Musí byť rovný (aj keď niektoré typy vinylových podláh si poradia s väčšinou nepravidelností). V prípade potreby ho vyrovnáme a zabezpečíme opravy. Pokládka vinylovej podlahy nemôže byť realizovaná na podklade, na ktorom sa nachádza koberec, PVC podlaha či iný materiál, ktorý by ju mohol zvlniť alebo napáchať iné poškodenia. Poklad taktiež musí byť úplne suchý.

Ďalšou fázou je vhodná podložka – podkladová vrstva, ktorá prispeje k stabilnejšej a lepšie vyzerajúcej podlahe. Následne zmeriame priestor a naplánujeme optimálne rozloženie jednotlivých dielov, aby pokládka vinylovej podlahy prebehla s minimálnym množstvom odpadu a bol dosiahnutý želaný funkčný aj estetický aspekt..

vinylová podlaha
podlaha z vinylu

Najnáročnejšou a zároveň najdôležitejšou fázou je postupné kladenie vinylových dielov po jednom rade a ich rezanie do požadovaných rozmerov. Teda aby zapadli k ostatným dielom a aj do tvaru miestnosti (kritické sú najmä oblasti okolo steny, dverí či iných prekážok). Striedame zarovnanie tak, aby koncové spoje v radoch po sebe neboli v jednej línii. Od stien ponecháme priestor na dilatačné medzery (cca 5 – 10 mm) pre prípady, ak by sa vinylová podlaha v dôsledku zmien interiérovej teploty alebo vlhkosti roztiahla.

Pokládka vinylovej podlahy prebieha pomocou lepenia alebo tzv. klik systémom, kedy jednotlivé diely zacvakávame do seba (bez potreby lepidla). Nezabúdame ani na obvodové lišty. Buď ich nalepujeme (rýchlejší spôsob, ktorýsi však vyžaduje rovné steny) alebo navŕtame (trošku náročnejšie riešenie, ktoré volíme najmä pri nerovných stenách).

Pokládka vinylovej podlahy končí vizuálnou kontrolu podlahy s dôrazom na prípadne nerovnosti alebo iné defekty, ktoré by v budúcnosti mohli viesť k predčasnému opotrebovaniu podlahy a jej oprave či výmene. Uistíme sa, že vaša podlaha je stopercentne pripravená na používanie.

Prečo sa vám svojpomocná pokládka vinylovej podlahy nemusí vyplatiť?

Ako firma, ktorá sa špecializuje na pokládku rôznych typov podláh (vinylové, drevené, laminátové, kompozičné, PVC), máme bohaté skúsenosti s pokladaním s dôrazom na estetiku a dlhodobú funkčnosť podlahy.

Pracujeme efektívne a rýchlo, bez zbytočných prerušení.

Vďaka dlhoročnej odbornej praxi vieme, ako predísť chybám, ktoré by mohli viesť k poškodeniu alebo predčasnému opotrebeniu podlahy.

Našim klientom poskytujeme bezplatné poradenstvo a užitočné rady na správnu údržbu vinylovej podlahy.

Pokládka podláh – Ponúkame široký rozsah služieb v oblasti pokládky podláh, vrátane:

  • Plávajúce podlahy – Ideálne riešenie pre rýchlu a efektívnu inštaláciu. Viac informácií nájdete tu.
  • Kompozitné podlahy – Vynikajúca voľba pre trvácnosť a estetiku. Pre viac detailov kliknite tu.
  • Drevené podlahy – Klasická voľba, ktorá pridáva teplo a charakter každému interiéru. Ďalšie podrobnosti nájdete tu.
  • Laminátové podlahy – Výhodná a esteticky príťažlivá alternatíva s vysokou odolnosťou proti poškodeniu. Viac informácií o našich riešeniach nájdete tu.
Experti na renováciu podláh

V Roman mont garantujeme,že vaša podlaha bude nielen krásna, ale aj funkčná a trvácna.

Kontaktujte nás

Radi si vypočujeme vašu predstavu a požiadavky, na základe ktorých vám pripravíme bezplatnú cenovú ponuku. Veríme, že spoločne vytvoríme podlahu vašich snov, po ktorej bude doslova radosť chodiť.